Elmasoğlu Mantı olarak amacımız; lezzetli ve kaliteli mantı üretmek.

ELMASOĞLU MANTI

“Hem kaliteli, hem lezzetli hem de çok ucuza mantı üretemezsiniz. Ürünlerimizde soya proteini ve türevlerini kullanmıyoruz. Elmasoğlu Mantı olarak amacımız ucuz mantı üretmek değil lezzetli ve kaliteli mantı üretmek” diyen firma yetkilileri sorularımızı yanıtladı.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız 2000 yılından itibaren gıda sektöründe faaliyet göstermektedir. Yılların vermiş olduğu tecrübe ve birikim ile mantı sektöründe  üretici firma olarak faaliyet göstermeye devam etmekteyiz. Sektörde el yapımı mantı üreticisi yok denecek kadar az. Mantı üreticileri daha çok makina mantısı yapmaktadırlar. Firmamız el yapımı mantı üretimine ısrarla devam etmektedir.

Müşteri portföyünüz ve ürün portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?

Müşteri portföyümüz soyasız mantı tercih eden alakart mutfaklar, otel, cafe, restaurant, lokanta, catering firmaları, şarküteri, marketler, doğal ürünler ve gurme ürünlerin satışını yapan işletmelerden oluşmaktadır. Kısaca mantı tüketimi yapan her işletme müşteri portföyümüz arasındadır.

Ürün portföyümüz ise klasik bohça mantı, üçgen mantı, sinop mantısı, pelmeni (rus mantısı) ve gül mantısından oluşmaktadır. Bunların yanında inovatif çalışmalarımız devam etmektedir.

Fiyat politikanız hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Hiçbir ürünü hem kaliteli, hem lezzetli hemde çok ucuza üretemezsiniz. Ürünlerimizde soya proteini ve türevlerini kullanmıyoruz. Elmasoğlu Mantı olarak amacımız ucuz mantı üretmek değil lezzetli mantı üretmek. Hijyen kurallarından taviz vermeden, mantının kalitesini lezzetini ve doğallığını etkilemiyecek şekilde tedarikçisi olduğumuz firmalarıda düşünerek  fiyatlarımızı makul seviyede tutmaya çabalıyoruz.

Pazarda güven ve kalitenin adresi olmak için yaptığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?

ISO 22000-2005 gıda güvenliği yönetimi sertifikasına sahip bir firmayız ve bunu benimsemiş bir işletmeyiz.Düzenli olarak ürünlerimize, personellerimize ve ekipmanlarımıza bağımsız laboratuvarlar tarafından analizler yaptırmaktayız. Sonuçlarını web sayfamızdan paylaşmaktayız. Amacımız sektörde adımızı kaliteli,lezzetli mantı üretimi yapan nadir firmalardan biri olarak duyurmaktır.

Sizce, müşteriler neden sizin firmanızı tercih etmelilerdir?

Kalite, lezzet ve hizmet kalitemiz için bizi tercih etmeliler. Kendimize has formülasyonumuzla el üretimi mantı her zaman daha lezzetlidir.müşterilerimiz mantımızı yediklerinde anlayacaklardır.

Müşterilerinizin hizmet alırken nelere dikkat etmesi gerekir?

Tükettikleri mantının kalite, lezzet fiyat politikası birbiriyle örtüşüyormu sektörde malesef soyalı mantı, ucuz mantı gerçeğini göz ardı edemeyiz. Etli mantının tadı damakta kalıcı iz bırakır.

Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir?

İstanbul’un her bölgesine servisimiz var. Türkiye geneline firigofirik kargo ile  mantı gönderiyoruz. Hedefimiz dış pazarlara açılmak türkiyede ve dünyada tanınan bir marka olmak.