Yılmaz Et Makinaları; Türkiye’de Tamamen Paslanmaz Et Makinaları Üreten Tek Firma

YILMAZ ET MAKİNALARI

“Müşterilerimize kıyma makinaları, köfte ve hamburger makinaları, kuşbaşı makinaları, kemik testereleri, hidrolik sucuk dolum ve et karıştırma makinaları gibi et işlemede kullanılan makinaların oluşturduğu geniş bir ürün gamı ile hizmet vermekteyiz” diyen firma yetkilisi sorularımızı yanıtladı.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?

Yılmaz Makine olarak 1980 yılında on iki metre karelik bir dükkânda tornacı olarak işe başladı. 1985 yılından itibaren et makinaları üretimine döndü. Türki­ye de bu alanda kaliteli ürün yapmanın mümkün olduğunu göstermek isteyerek. Kaliteden taviz vermeden bu günlere geldi. 1995 yılında Yılmaz Et Makinaları San. Tic. Ltd. Şti. olarak firmamızın ismini yeniledik. Müşterilerimize daha iyi hizmet edebilmek ve daha geniş alanda üretim yapabilmek amacı ile fabrikamızı Esenyurt’a bağlı Hadımköy yolu üzerine taşıdık. Türkiye’de tamamen paslanmaz et makinaları üreten tek firmayız. Kalitemizden asla taviz verme­den yolumuza devam ediyoruz.

Müşteri portföyünüz ve ürün portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?

Kasaplar, restaurantlar, yemek firmaları, askeri birlikler, üniversiteler, hastaneler, ögrenci yurtları ve  toplu yemek veren kurumsal firmalar gibi oldukça geniştir. Ürün portföyümüzde 50’ye yakın kıyma makinası çeşidi, köfte ve hamburger makinaları, kuşbaşı makinaları, kemik testereleri, hidrolik sucuk dolum ve et karıştırma makinaları gibi et işlemede kullanılan makinaların oluşturduğu geniş bir ürün gamı ile hizmet vermekteyiz.

Müşteriler neden firmanızı tercih etmelilerdir?

INOX grubu A’dan Z’ye tamamen Yılmaz Et Makinaları AR-GE’si tarafından yapılmış ve değerli tüketicimizin beğenisine sunulmuştur. Türkiye’de ilk defa Yılmaz Et Makinaları tarafından üretilen INOX grubu komple paslanmaz kıyma makinaları, tamamen gıda tüzüğünde bulunan her koşulu yerine getirmektedir. Ayrıca %100 insan sağlığının korunması hedeflenmiş olup bu ürünlerdeki faydalı model ve endüstriyel tasarımları firmamız tarafından tescil ettirilerek koruma altına alınmıştır. İnsan sağlığına verdiğimiz değer nedeniyle ürünlerimiz paslanmaz çelikten üretilmiştir ve Dünya-Türk gıda standartlarına uygundur...

Özellikle Avrupa Birliği ülkelerinde; kıyma makinalarının paslanmaz çelikten imal edilmiş olma şartı istenmektedir. Hijyen açısından paslanmaz çelik kullanımının son derece önemli bir etken olması nedeniyle ürünlerimiz tüm ekipmanları ile birlikte komple paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Pazarda güven ve kalitenin adresi olmak için yaptığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?

Yılmaz Et Makinaları Ar-Ge/si taleplerinize göre kendisini sürekli geliştiren bir yapıya sahiptir...

Ar-Ge çalışmalarımızı devamlı müşterilerimizin istek ve görüşlerini alarak kullanıcının isteklerine kulak vererek yapıyoruz. Yenilikleri müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda geliştiriyoruz. Daima yenilik peşinde koşan bir firma olmamız sebebiyle her yıl en az 2 adet yeni ürün tasarlar, mutlak suretle ürünlerin testlerini yapar ve satışa sunarız. Özenle yaptığımız AR-GE çalışmalarımız sonucunda 2009 yılında TUSİD Endüstri Ödülleri Yarışmasında Köfte Hamburger Form Makinamız ile derece kazandık; 16 yıl önce yine Ülkemizde ilk defa  Firmamız tarafından üretimine başladığımız tabi ki yıllar içinde büyük değişikliklerle revize ettiğimiz üretiminden bu yana ihtiyaçlar doğrultusunda, kullanım kolaylığı ve kullanıcıyı kullandığı üründen daha memnun kılmayı sağlamak adına, tabii ki hijyen koşullarını da muhakkak önemli kılarak bütün bu özellikleri bir arada taşıması gerektiğine karar verdik ve sonuç olarak TUSİD Endüstri Ödüllerinde Köfte Hamburger Form Makinasının hızlı ürün geliştirebilme kabiliyeti, mekanik tasarım yetkinliği, hijyen konusuna verilen önem ve çözümler nedeniyle aynı zamanda makinanın sessiz çalışmasına olanak sağlayan kompresör sistemine sahip bir ürün olması nedeniyle ürünümüzde bu ödüle layık görüldük.

Müşterilerinizin hizmet alırken nelere dikkat etmesi gerekir?

Komple paslanmaz kovanı sökülüp takılabilen ürünler üretmemiz sayesinde birçok insanda var olan ‘’ithal ürünün yerli üretimden daha iyi olacağı’’ önyargısını kırmış bulunmaktayız. Kullanıcılarımızın neredeyse hepsinden duyduğumuz söylemler bunlardır; bu nedenle sürekli Ar-Ge çalışmaları yapıyoruz ve bunu yaparken asla göz ardı etmeyeceğimiz en önemli iki faktör  kalite ve hijyendir. Kullanan malzemeler imalat ve montaj aşamasında karşımıza çıkan maliyetler ile iç ve dış piyasalarda satışlarda zorlayabiliyor ve düşük maliyetli makinalarla kıyaslanabilir hale getirebiliyor. Müşterilerimizin en fazla dikkat etmesi gereken faktör kalite ve hijyendir.

Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir?

30 yıllık tecrübemizle, kaliteli makinalar üretmeye devam ederek, sektördeki lider konumumuzu korumayı ve ihracatımızı artırmayı hedeflemekteyiz.