Mergen Gıda; Sektörde 30 yılı aşkın tecrübe

“Market ve EDT kanalında ayrı ayrı uzmanlaşan şirketimiz bünyesinde Aktar ve Doymix markaları ile her iki grupta üretim yapmaktadır. Bugün itibariyle 64 ilde hizmet vermekteyiz” Türkiye Genel Satış Müdürü Türker Taşdemir sorularımızı yanıtladı.

Merhabalar, adınız ve firmadaki pozisyonunuzu okuyucularımız ile paylaşır mısınız?

Ben Türker Taşdemir, 2010 yılı itibari ile Mergen Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şirketinde muhtelif satış pozisyonlarında bulundum. 2016 yılı sonu itibari ile Türkiye Genel Satış Müdürü olarak görevime devam etmekteyim.

Mergen olarak kuruluş ve profesyonelleşme sürecinizden bahseder misiniz?

1982 yılında kurulan şirketimiz 1987 yılında aktif olarak baharat ticaretine başlamıştır. İlk on yıl sadece market grubunda faaliyet gösteren şirketimiz 1997 yılından itibaren EDT kanalında da hizmet vermeye başlamıştır. İlk yıllar İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesinde ağırlıklı faaliyet gösteren şirketimiz çevre illerden gelen talep doğrultusunda birçok bölgede hizmet vermeye başlamış bugün itibariyle 64 ilde aktif hizmet vermektedir. Market ve EDT kanalında ayrı ayrı uzmanlaşan şirketimiz bünyesinde Aktar ve Doymix markaları ile her iki grupta üretim yapmaktadır.

Hizmet verdiğiniz alanlar ve ürünleriniz hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Ürün gamı her yıl genişleten firmamız 2017 yılında kış serisi ürünlerinde çeşitliliği arttırmış ayrıca hem market hem de EDT kanalında pet ambalajlarımızı gıda kullanımına sunarak özellikle EDT kanalında bir ilke imza atmıştır. Her grupta saklama ve tazeliğin korunması açısından çok gerekli bir ihtiyaca cevap veren bu ambalaj şekli müşterimiz tarafından da oldukça olumlu karşılanmış ve hızla kabul görmüştür. Özellikle EDT kanalında mutfaklardaki genel buharlaşma kokuların karışımı vs. olumsuz durumlar için bu ambalaj modeli tüm sorunları ortadan kaldırmış, pet ambalaj üzerinde ürün etiketinin de muhafaza edilmesiyle tavsiye edilen son kullanma tarihinin de takibi kolaylaştırmıştır.

Merkeziniz nerede yer alıyor? Bahseder misiniz?
Şirket merkezimiz kuruluşundan bu yana İstanbul da faaliyet göstermektedir. 2018 yılı Ege – Akdeniz bölgesindeki yoğun çalışmalarımız sonucu artan talep doğrultusunda yatırımlarımız arasına Afyon organize sanayi bölgesinde 10.000 m² açık 5.400 m² kapalı alan üzerine fabrika inşaatı eklenmiştir.2018 yılı sonunda faaliyete geçecek Afyon Sandıklı fabrikamız ardından İstanbul, Ege, Akdeniz, Karadeniz bölge müdürlükleri faaliyete geçecektir.
Sizi marka olarak farklı ve tercih edilir kılan özellikleriniz neler?

Baharat sektöründe 30 yılı aşkın tecrübemiz ile hizmet ve kaliteyi ön planda tutmamız, satın alma aşamasında başlayıp hijyenik ortamda üretim ve en kaliteli hizmet ile devam eden süreci doğru ve profesyonel şekilde yürütmemiz tercih sebebi olmamızı sağlamıştır. Sahip olduğumuz ISO 9001 - 2008, 22000 - 2005, 14001 – 2004, TSE, Hizmet yeterlilik ve Helal belgelerimiz sözümüzün yazılı teminatlarıdır.
2018 hedeflerinizden bahseder misiniz?

2018 yılı hedeflerimiz arasında üretim bölümümüzün merkezinin yer alacağı fabrikamızın tamamlanması ile birlikte aktif bulunduğumuz bölgelerdeki bölge müdürlüklerinin alt yapı çalışmalarının tamamlanması vardır. Ayrıca ürün çeşitlerimizi arttırmanın yanı sıra sıvı sos grubu çalışmalarımızda tamamlanacaktır.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Çalıştığımız tüm müşterilerimize ve tüketicilerimize bizlere verdikleri destekten dolayı sonsuz teşekkür ederiz.