Chocolate Cup, Chefler’in tercihi Km Kayalar Mutfak’ta gerçekleştirildi…

Avrasya Aşçılar Derneği’nin düzenlediği İstcookfest, 13 Mayıs Anneler Günü’nde, Torun Center’da yapıldı. 2.İstanbul Aşçılar Festivali İstcook 2018 ile 12.yılını kutladı. Festival kapsamında yapılan Chocolate Cup, Km Kayalar Mutfak sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Km Kayalar Mutfak tarafından özenle hazırlanmış 4 ayrı yarışma mutfağında yapılan Chocolate Cup yarışmasında dereceye giren yarışmalacılara, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuray Kaya hediyelerini verdi. Sabahın erken saatlerinde başlayan yarışmada, yarışmacılar kıyasıya yarışarak 4 ayrı kategoride dereceye girebilmek için ter döktüler. 

Profesyonel aşçıların yanısıra öğrencilerinde becerilerini konuşturduğu yarışmalarda  yarışmacıların yaptığı birbirinden lezzetli çikolataların sunum ve tadım değerlendirilmelerini sektörün önde gelen Chef’lerinin yaptığı yarışmada dereceye giren yarışmacılar belirlendi.

Festival süresince; Sunay Akın’nın ‘’Güneşin Sofrası’’ isimli anlatımı, duayen usta Haşim Demirtaş’ın Buz Show’u, Mutfak Sanatçıları Derneği üyelerinin birbirinden değerli pasta figür atölyeleri, ünlü şeflerin carving (Sebze Oymacılığı), ve açık büfe yemek ikramları ile festivale gelen ziyaretçilere keyifli bir gün geçirdiler.

Km Kayalar Mutfak’ın Poleserie 900 ürün guruplarında birbirinden ünlü cheflerin hazırladığı lezzetlerle buluşan ziyaretçiler İSTCOOKFEST 2018 festival alanını sabahın erken saatlerinden itibaren doldurmaya başladı. Anneler Günü’nde gerçekleştirilen bu festival, anne ve çocukların katılımıyla gerçekleştirilen yarışma ve gösterilerle eğlenceli anlara sahne oldu. Chef ve öğrencilerin yaptığı birbirinden lezzetli çikolata ve yemeklerin tadımını yapan anneler çocuklarıyla güzel bir gün yaşadılar.

İstcook Fest 2018’in mutfak sponsorluğunu gerçekleştiren Km Kayalar Mutfak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuray Kaya “Festivalin anneler günününde düzenlenmesi, ünlü cheflerin hazırladığı yemekler ve Km Kayalar Mutfak ürünleriyle tanışmalarına katkıda bulunduğumuz için mutluyuz” diye konuştu.

www.kmkayalar.com.tr