Beşinci kez düzenlenen Sirha İstanbul fuarında Restoran Dergisi olarak stant açtık.

RESTORAN DERGİSİ OLARAK SIRHA FUARINDA YERİMİZİ ALDIK

Standımızda katılımcılara ve ziyaretçilere çıkardığımız yayınlar hakkında bilgi verdik. Restoran Dergisi olarak beşinci kez kapılarını açan Sirha İstanbul fuarında yerimizi alarak, katılımcılara ve ziyaretçilere yayınlarımız hakkında bilgi verdik. Katılımcı firmaların stantlarını ziyaret ederek ürünleri ve yenilikleri hakkında bilgi aldık.

Büyük ilgiyle karşılanan gastronomi fuarı Sirha Istanbul hareketli 3 günün ardından son buldu. Fuarın bünyesinde gerçekleşen Dünya Pastacılık Kupası (coupe du Monde de la Patisserie) ve Şefler Olimpiyatı (Bocuse d’Or) gibi önemli yarışmaların kazananları belirlendi. Pasta şeflerinin olimpiyatı olarak nitelendirilen Dünya Pastacılık Kupası’nın kazanan şekerleme dalında Yiğit Zeyneloğlu olurken çikolata dalında da Cihan Gültekin birincilik kupasını kaldırdı. Kazananlar Türkiye’yi Avrupa finallerinde temsil edecek.

Sirha Istanbul’un son gününde ise Şefler Olimpiyatı olarak da adlandırılan Bocuse d’Or yarışmasının kazananı belli oldu. Yarışmanın galibi Mutlu Şevket Yılmaz olurken Türkiye’yi Avrupa elemelerine katılma şansı yakaladı.

Sirha Istanbul kapsamında gerçekleşen diğer önemli etkinlikler arasında Mutfakta Yaratıcılık Festivali olarak da adlandırılan Omnivore büyük ilgi gördü.