Farklı işletme ihtiyaçlarına göre farklı ölçeklerdeki çözümleri üreten Logo Siber Güvenlik

LOGO SİBER GÜVENLİK

Farklı işletme ihtiyaçlarına göre farklı ölçeklerdeki çözümleri üreten Logo Siber Güvenlik bu sayede, bir kafeden başlayıp bir enerji santraline kadar ihtiyaçları karşılayabilmektedir.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?

LOGO Siber Güvenlik A.Ş. 2013 yılında sektörün 30 yılın üzerinde deneyime sahip bir firması olan LOGO Yatırım ve Teknoloji A.Ş. firması tarafından kurulmuştur. 2 yıllık bir ARGE sürecinin ardından 2015 yılında ilk ürününü satışa sunmuştur. LOGO Siber Güvenlik bir ARGE firması olup misyonu bilgi güvenliği alanında çözümler oluşturmaktır.

Müşteri portföyünüz ve ürün portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?

Siber güvenlik artık işletmelerin temel problemlerinden birisi. Çaldırılan kredi kartı bilgileri, 5651 gibi yasalara uyumlu internet servisinin misafirlere sunulmuyor olması, çalışanların işletme hatlarındaki kontrolsüz internet kullanımının yarattığı sorunlar en önemli problemler olarak görünmekte. Asıl sorunsa tüm bu problemlerin ilacı olacak tek bir ürün bulunamamasıdır. İşte bu noktada yerli ARGE ile geliştirilen berqNET yeni nesil firewall’u tüm bu ihtiyaçları bir arada karşılayacak bir çözüm olarak sunmaktayız. berqNET çözümünü donanım olarak sunmakta olup bu sayede kurulum ve kullanımda önemli kolaylık sağlamaktadır. Farklı işletme ihtiyaçlarına göre farklı ölçeklerdeki çözümlerimiz mevcuttur.  Bu sayede, bir kafeden başlayıp bir enerji santraline kadar ihtiyaçları karşılayabilmekteyiz.

Fiyat politikanız hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Türk Lirası fiyatlarımız ve yerli ARGE’miz nedeniyle cep dostu rakamlarımızla öne çıkmaktayız. Ayrıca bu tür ürünlerde verilen yıllık yenileme bedellerinde de çok rekabetçi rakamlar sunmaktayız.

Pazarda güven ve kalitenin adresi olmak için yaptığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?

LOGO Siber Güvenlik, sektörün 30 yıllık markası olan LOGO Yatırım A.Ş.’nin bir şirketidir. 30 yıllık ürün geliştirme ve kalite yönetim birikimi bizim ana hareket noktamızdır. Bu süreçler güncel küresel en iyi ürün geliştirme pratikleriyle örtüşmektedir.

Sizce, müşteriler neden sizin firmanızı tercih etmelilerdir?

Biz küresel en iyi pratikleri yerel ARGE ile sunan Türkiye’nin bir markasıyız. Bu sayede yaygın iş ortağı ağımız ile müşterimize her an dokunur durumda hizmet vermekteyiz. Talepleri dünyanın bir başka yerine değil hemen yanınızdakine iletiyor olmak büyük bir fark yaratmaktadır. Yerel yasaların taleplerini çok iyi bilmekte ve gereğini yerine getirilmesinde etkili çözüm sunmaktayız. 

Sektörü getirdiğiniz yenilikler hakkında bilgi verir misiniz?

Bu konuda ilk ifade edeceğimiz husus birçok güvenlik ve ağ bileşenini tek bir paket halinde sunuyor olmamızdır. berqNET firewall, VPN, Hotspot, 5651’e uygun kayıt tutma, Antivirüs vb. Yine küresel ürünlerde bile karşılaşılmayan mobil rapor ile işletme dışında bile anlık gerekli raporları görebilmektesiniz.

Ekonominin gidişatı ve size yansımasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Her işletmenin kapısında korunma için bir kilit kaçınılmazdır. Gelişen internet teknolojileri işletme güvenliğine yeni bir kapı açmıştır. Bunun sonucunda siber güvenlik her işletme için bir temel ihtiyaç haline gelmiş durumdadır. Yani her işletmenin ekonomik gelişmelerden bağımsız olarak bir berqNET’e ihtiyacı vardır. 

Müşterilerinizin hizmet alırken nelere dikkat etmesi gerekir?

Bu konuda müşterilerimizin olası ihtiyaçlarını analiz ederek iş ortaklarımızla etkili çözümler oluşturmuş durumdayız. Müşteri adayları ise eğer bu alanda herhangi bir çözüm kullanmıyorlarsa hemen bizle irtibata geçmeleri ve gerekli önlemleri bir berqNET ile almaları gerekmektedir.  Nasıl ki her mutfakta bir yangın söndürücü varsa her işletmede bir berqNET bulunmalıdır.

Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir?

Sürekli deva eden ARGE ile yeni çözümler oluşturup, çözümlerimizin çeşitliliğini arttırmak ana hedefimiz. Artık tüm Türkiye’ye yaygın çözüm ortaklımız sayesinde ulaşamadığımız nokta yok. Bu nedenle yurt dışı açılımları dikkate almaya başlayacağız.