Lemons Porselen Endüstriyel Mutfakcılar ve Tüketiciler Olmak Üzere Geniş Bir Kitleye Hitap Etmektedir

“Günümüzün teknolojiyle birlikte artan, değişen ve gelişen tüketici ihtiyaçlarını karşılamak, sektöre yenilikler katmak için yüksek kalitede üretim yapıyoruz. Yeni trendlere cevap vermek ve yeni ürünler eklemek için AR-GE çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir” diyen firma yetkilileri sorularımızı yanıtladı.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?

Yelkin Mutfak; 1974 yılından itibaren pek çok markanın, mutfak eşyaları ve lokanta ekipmanlarının toptan satışını yaparak, Türkiye’nin köklü ve girişimci şirketleri arasında yerini aldı. 2002 yılında mutfak ihtiyaçlarının ötesine geçmeyi hedefledi ve tasarım, şıklık, dayanıklılığı bir arada tutarak kendi markası olan LEMONS tüketicilerin beğenisine sundu. Kurum kültürü, kaliteye verdiği önem ve yüzde yüz müşteri memnuniyetiyle kısa zamanda mutfak eşyaları sektöründe ve otel porselen ekipmanlarında da ülkemizde aranan marka oldu. Günümüzün teknolojiyle birlikte artan, değişen ve gelişen tüketici ihtiyaçlarını karşılamak, sektöre yenilikler katmak için yüksek kalitede üretim yapıyor. Yeni trendlere cevap vermek ve hali hazırda var olan portföyüne yeni ürünler eklemek için AR-GE çalışmalarına ara vermeden devam eden YELKİN MUTFAK, rekabet gücü yüksek faaliyetleriyle Türkiye’nin seçkin üreticileri arasında yer almaktadır. Sektördeki üstün konumunu muhafaza etmek, Türkiye ekonomisine katkılarını sürdürmek, dünya standartlarındaki ürün- hizmet kalitesiyle ve sürekli başarı hedefiyle yoluna devam ediyor.

Ürün yelpazemiz ihtiyaç dogrultusunda gelişmekte, ihtiyaca göre çeşitlilik sunmaktadır. Es model ve İstanbul serisi ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Yurt içinde ve yurt dışında orta ve üst segment müşteri kitlesine, 4-5 yıldızlı otel, restoran cafe ve bistro hizmeti vermekteyiz. Krem gövdeli ürünümüz, deformelere, çizilmelere, sır catlamasına karşı dayanıklıdır. Köşeli ve geometrik modeli ile tarz porselendir. Farklılık istiyen ve seçkin mekanlarda kullanılmaktadır.

Müşteri portföyünüz ve ürün portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?

Endüstriyel mutfakcılar ve son tüketiciler dahil olmak üzere geniş bir kitleye hitap etmekteyiz.

Fiyat politikanız hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Fiyatlarımız kullandığımız hammade fiyatlarına göre değişim göstermektedir. Bununla birlikte hem tüketiciyi hem de kendimizi koruma politikamız vardır.

Pazarda güven ve kalitenin adresi olmak için yaptığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?

Güven ve kalite değişmez politikamızdır. Müşteri memnuniyetini hep ön planda tuttarak, güler yüzle hizmet vermekteyiz,

Sizce, müşteriler neden sizin firmanızı tercih etmelilerdir?

Kaliteden ödün vermeden, farkımızı ortaya koyarak, güvenilir ve güler yüzle hizmet verdiğimiz için müşterilerimiz gönül rahatlığıyla bizi tercih etmektedir. Ayrıca fiyatlarımızda kalitemizle doğru orantılı olduğu için cazip gelmektedir.

Müşterilerinizin hizmet alırken nelere dikkat etmesi gerekir?

Müşterilerimiz en başta istedikleri, tercih ettikleri ürünleri sağlam olarak teslim almalıdırlar. Defolu, üretim hatası olan ürünleri tercih etmemelidirler.

Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir?

Müşteri kitlemizi ve ürün yelpazemizi aynı orantıda arttırmakiçin gerekli çalışmaları yapıyoruz. Lemons markalı ürünlerimizin restoran, otel, cafelerde daha çok görülmesi için kaliteden taviz vermeden üretime devam etmekteyiz.